Google Website Translator Gadget

czwartek, 27 stycznia 2011

III Rzeczpospolita - specjalizowany katalog monet obiegowych.

Gotowe!

Katalog jest tutaj

Zapraszam do korzystania. Czekam na komentarze.

7 komentarzy:

 1. 2 okolicznościowe,których Pan tak nie lubi są ze stopu Nordic Gold,więc powinno się na nie mówić NG
  a tak powiela Pan powszechną nazwę GN-ów, która jest błędna(to tak na marginesie)

  OdpowiedzUsuń
 2. Poprawię. Ma Pan rację, nie powinno się utrwalać błędów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Poprawiłem, ale...
  zajrzałem w parę miejsc, m. innymi do Wikipedii i przeczytałem:
  "Nordic gold (GN, NG, golden nordic, nordyckie złoto, CuAl5Zn5Sn1) - jest to stop 89% miedzi (Cu), 5% cynku (Zn), 5% aluminium (Al) oraz 1% cyny (Sn). Gold (Złoto) w nazwie nie oznacza, że ten stop zawiera chociaż śladową ilość złota, jest to tylko określenie koloru. Od prawdziwego złota łatwo go odróżnić ze względu na znacznie mniejszą gęstość."
  Użycie GN nie jest więc wielkim błędem, szczególnie, że poprzediłem ten skrót skrótem "tzw.".

  OdpowiedzUsuń
 4. Na 4 część katalogu czekałem ze zniecierpliwieniem. Forma elektroniczna czytelna i przejrzysta. Zdjęcia bdb jakości. Mam pytanie i sugestie: dokonał Pan rewizji katalogu http://monety.polskie.w.interia.pl/500grosz.html Brak jest "starej" odmiany d, oraz "stara" e nie jest "nową" d. Świadczy to o większej liczbie odmian 4.11.1. ?
  verte

  OdpowiedzUsuń
 5. Chciałem zasugerować, że linki i zdjęcia z działów "Fałszerstwa na szkodę emitenta" oraz "Fałszerstwa na szkodę kolekcjonerów" niebawem znikną. Warto zarchiwizować je w alternatywny sposób.
  PS Odnośnie składu i elektronicznej erraty i łamania ;)- brak (y) w należY- dział "Fałszerstwa na szkodę kolekcjonerów"- 4 zdanie od końca. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 6. Katalog nie jest w wersji ostatecznej - dla mnie to właśnie stanowi zaletę wersji sieciowej. Weryfikację odmian z katalogu, który opublikowałem kiedyś na Interii odłożyłem na koniec. Na pewno zmieni się ilość wariantów monety 4.11.1.
  Podobnie ma się sprawa z 10 groszy 1999.

  Linki do zdjęć (a właściwie do aukcji) w działach destrukty i fałszerstwa prowadzą nie do Allegro, tylko do archiwizatora Allegro - tak szybko nie znikną. Przewiduję archiwizację tych aukcji na stronie katalogu, ale wymaga to rozwiązania kilku problemów technicznych.

  Dziękuję za wszystkie uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluje IV Tomu, pozdrawiam Longman69

  OdpowiedzUsuń

Printfriendly